Skip to content
Menu
Menu

Yaşam Alanınızı Özel Kılacak Aksesuar Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Helenistik dönemlerden, Mezopotamya medeniyetine kadar birçok coğrafya ve tarihi dönemde mobilya sanatı da tıpkı giyim-kuşam gibi arkeolojik bir değer taşımaktadır. Öyledir ki bu durumu dünya genelinde birçok müzenin etnografya bilimi için ayırmış olduğu bölümlerde görmek mümkündür. Kral tahtları, yatakları, masalarına kadar yaşamı ve saltanatı boyunca kullanmış olduğu eşyalara ver verildiği gibi halkın da kullanmış olduğu günlük eşyalar ile mobilyalara büyük önem verilmiştir. Tahmin edileceği üzere bütün bunlar, kullanılan mobilyalardan gözlemlendiği üzere yaşayan halkın kültürü, maddi zenginliği ve doğal zenginliği hakkında fikir beyan edilebilirliğin en somut örneklerindedir.

Çağımızda yüzyıllık mobilyaları müzelerde görürken kişiliğimizin adeta vitrini gibi kendini sergileyen evlerimizde de aksesuar tasarımı özel olan eşyaları bulundurmak isteriz. Tartan Design olarak, malzeme ve estetik açılımlar konusundaki uzmanlığımızla tamamen istekleriniz doğrultusunda özel hatlar ile çizilmiş; fonksiyon, teknoloji ve form ile harmanlanarak tasarlanmış olağanüstü modelleri yaşam alanızda kullanabilme imkanı sunuyoruz.

 

Mobilya danışmanınız olarak, eviniz için en uygun olan aksesuar tasarımı çalışmamızda başlıca dikkat ettiğimiz hususlar vardır. Bu hususlar arasında istek ve ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde karşılayabilecek tasarımlar hazırlanabilmesi için:

  • Mobilyanın kullanım alanı,
  • Kullanılacağı odanın büyüklüğü,
  • Evdeki diğer fertler (ki bu eğer bebekli bir aileyseniz bir hayli önem arz edecektir),
  • Pencerelerden odaya süzülen ışığın aydınlatma kuvveti,
  • Tarzınız (minimaliz hatlar veya avangart seçimler),
  • Kumaş seçimi için gerekli olan evinizdeki diğer mobilyaların ve dekorasyonda kullanılan tekstil ürünlerinin renk yoğunluğu vb.

Yukarıda belirttiğimiz başlıca hususlar, eviniz için özel olarak hazırlanan aksesuar tasarımı ihtiyaç ve isteklerinizin ergonomik olarak karşılamasında başrolü oynamaktadırlar. Tartan Design kalitesi ile aksesuar seçiminizde masa ve sandalye ayaklarından, sehpalara, aynalara, avizelere, tablolara, dekoratif duvar süslerine ve hatta gazetelik gibi bulunduğu köşeyi düzenleyecek özel ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.

Yaşam alanınızda bir aksesuarmışçasına yer edinmiş olan eşyalarınızın aslında bir aksesuardan çok daha fazlasını sunduğunu görmek istemez misiniz? Bunun için sabırsızlanıyor ve aksesuarlarınızın da işlevsel bir kullanım aracı hâlini almasını istiyorsanız zaman kaybetmeden, mağazamızı ziyaret edebilir ve profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.